Refinancování

Pod pojmem refinancování rozumíme splacení původního úvěru novým úvěrem. Nejčastěji se tak děje při konci fixace úrokové sazby, kdy klient hledá výhodnější nabídky konkurenčních bank. Vzhledem v velmi ostrému konkurenčnímu boji se v současné době bankovní ústavy předhánějí v tom, kdo nabídne lepší podmínky a nižší úrokovou sazbu.

Sledovat sám průběžně všechny bankovní produkty je velmi obtížné a proto Vám rádi pomůžeme s nejvýhodnější nabídkou. Některé banky nabízejí speciální podmínky pro refinancování, jiné nabízí nižší úrokovou sazbu nebo odpuštění poplatků.

VĚDĚLI JSTE? že nejlepší úvěrové podmínky získáte právě pro refinancování? Banky často nabízí tzv. “zjednodušené refinancování” kdy nepožadují potvrzování příjmu pokud máte dobrou platební morálku.

Níže naleznete seznam bankovních ústavů, které poskytují tyto výhody pro refinancování:

Česká spořitelna

Při refinancování úvěru do Česká spořitelny Vám banka nabídne tyto výhody:

  • odhad zdarma
  • snížení úrokové sazby o 0,1% (neplatí pro variabilní sazbu
Hypoteční banka

Hypoteční banka úvěruje největší objem hypotečních úvěrů. Jedná se o jednu z mála bank, která stále účtuje standardní poplatky za vedení úvěrového účtu ve výši 150 Kč měsíčně a poplatky za zpracování úvěru. V rámci refinancování ale nabízí tyto výhody:

  • odhad zdarma
  • neúčtuje poplatek za schválení úvěru (3 900 Kč)
Raiffeisenbank

Banka původně zaměřena na bonitnější klienty snižuje pro refinancování své kritéria pro nejlepší úrokové sazby. Pokud budete Váš úvěr refinancovat s Raiffeisenbank, budou Vaše příjmy posuzovat jako u nejvyšší bonitní skupiny:

  • automatická sleva za vysoký příjem