• Q: Dosáhnu na hypoteční úvěr?

    Získat hypoteční úvěr je nyní jednodušší než kdy dříve. Mezi bankami zuří konkurenční boj o každého klienta a snaží se nabídnout co nejpříznivější podmínky. Při posuzování bonity klienta banky posuzují několik kritérií:

    Historie v registrech: stejně jako u klasických úvěrů banky nahlížejí do bankovních a nebankovních registrů aby zjistili, zda je žadatel o úvěr zodpovědný dlužník a splácí splátky včas, nebo zda je zde nějaké riziko opožděných splátek. Nutno dodat, že u hypotečních úvěrů jsou bankovní požadavky ještě mnohem přísnější než u spotřebitelských úvěrů. Pokud Vám například jednou utekla splátka o několik dní a vícekrát se to neopakovalo – banka s tím nebude mít problém. Pokud jste ovšem pravidelně jednu splátku pozadu, s největší pravděpodobností banka nebude mít zájem o poskytnutí úvěru.

    Stabilní zaměstnání: každý žadatel o hypotéku musí mít stabilní příjem aby mohl pravidelně splácet hypotéku. Nejčastěji banky vyžadují hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou. V některých případech akceptují i smlouvu na dobu určitou a rádi Vám poradíme která banka Vám může vyjít vstříc. V případě, že jste OSVČ, vychází banka z daňových přiznání. Pokud své daňové přiznání maximálně optimalizujete a vykazujete minimální zisky – potom bude třeba využít tzv. “bezpříjmovou hypotéku”.

  • Q:

    List Content goes here